Categorieën | Trendwatching

Tags | , , ,

Appie; waarom ook niet?

Gepost op 12 November 2009 door Thomas van Manen

‘De eerste supermarkt met een Iphone app”, je ziet de glimlach van de PR-man/vrouw voor je terwijl ze het persbericht tikt. De app heet Appie en dat is meer dan logisch.
Want waarom zou zoiets anders moeten heten? Iedereen noemt de supermarkt ‘de appie’ dus het zal  een rustige brainstormsessie geweest zijn.

Afbeelding 2Wat kan Appie?

Appie is een behulpzame app. In feite komt het er op neer dat je altijd je  boodschappenlijstje bij je hebt. Je kan zelf producten toevoegen, dit gaat met autosuggestie dus vaak heb je aan de vier eerste letters genoeg. Daarnaast kan je door de aanbiedingen bladeren en deze toevoegen aan je lijst. Een derde optie is de receptendatabase met inmiddels 8000 recepten. Zie je iets lekkers, dan druk je op een knop en alle ingrediënten worden aan je lijst toegevoegd.

Als je het nummer van je bonuskaart registreert kan je ook je laatste 25 gekochte producten bekijken, hetzelfde geldt voor de 25 meest gekochte producten.


Toekomst

Voorlopig is Appie alleen beschikbaar op de Iphone. Later verschijnt de app in ieder geval op Android-telefoons en de mogelijkheden voor andere platformen wordt onderzocht. Een andere interessante optie die in de toekomst beschikbaar is, is dat producten op het lijstje in de juiste loopvolgorde worden gezet op basis van het filiaal. Dus je loopt je lijstje in de toekomst niet meer voorbij. Zoals op Bright terecht wordt opgemerkt; het bereik in supermarkten is vaak niet geweldig. Volgens AH worden deze problemen, indien aanwezig, opgelost.

AH laat zich op het gebied van innovatie van zijn beste kant zien met deze app. Ze gooien de app-markt voor supermarkten in feite op slot, andere supermarkten kunnen alleen nog na-apen. Ik ben benieuwd naar de moeders die met een iphone in de hand hun overvolle kar langs het schap met groenteconserven heen manoevreren.

De app download je hier, bekijk het filmpje op de website van AH.

Leave a Reply

Laatste tweets

Contact

mail[@]thomasvanmanen[.]nl
@ of DM op Twitter.

Instagram / Flickr

Get Adobe Flash playerPlugin by wpburn.com wordpress themes